Nyolc város vezetői találkoztak Kőszeg angol testvérvárosában, Sherborneban. Az angol partnerek vezetésével egy év alatt megvalósult uniós projekt keretében előbb diákok egy csoportja, majd civil szervezetek képviselői osztották meg tapasztalataikat az önkéntességről, végül a városvezetők írtak alá közös memorandumot. Eszerint nagyra értékelik, és a továbbiakban is támogatják az önkéntesek városukban végzett munkáját. Az angol, dán, litván, lengyel, román, bolgár és máltai városvezetők mellett Kőszeg részéről Básthy Béla vett részt a találkozón. A rendezvény, valamint az utazás költségeit az uniós projekt és a Kőszegi Testvérvárosi Egyesület finanszírozta.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!