Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat egy 2008-ban született kormányrendeletre hivatkozva ragaszkodik ahhoz, hogy legyen a strandon zuhanyzási lehetőség, s hogy megfelelő minőségű ivóvízhez is ingyenesen hozzájussanak a látogatók. És mivel ez nem biztosított, a Szentgotthárd-Máriaújfalu határán kialakított Hársas tónál, az ÁNTSZ nem járul hozzá a tó strandjának további ideiglenes működéséhez. A tó partjára már ki is került a fürdést tiltó tábla. Az ÁNTSZ számára ideiglenes elfogadható megoldás is csaknem 1 millió forintjába kerülne a szentgotthárdi önkormányzatnak. Az előírásoknak megfelelő infrastruktúra kiépítése pedig mintegy 3 millió forintba kerülne.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!