A Magyar Közút Nonprofit Zrt. 11,4 milliárd forintot nyert a Széchenyi pályázaton. Vas megyében ebből közel 14 ezer méternyi szalagkorlátot cserélnek le biztonságosabbra. Ezen kívül tizenegy csomópontban program módosításokat végeznek, ezeken a helyeken a jelzőlámpákat ledesre cserélik, de több helyen a gyalogos bejelentkezőket is korszerűsítik. Ezektől a biztonságosabb közlekedést, és a baleseti statisztikák javulását is várják, hiszen idén eddig jóval több halálos baleset volt az elmúlt évekhez képest. Újdonság lesz még, hogy a főutakon a buszmegállóknál bejelentkező rendszereket hoznak létre - ennek lényege, hogy a gyalogos átkelésének idejére gombnyomással lépteti életbe a 100-150 méterre kihelyezett sebességkorlátozási és figyelmeztető kijelzőket. Mivel így a korlátozás csak 1-2 percig lesz életben, a forgalmat nem lassítja majd a rendszer - tájékoztatott Horváth László, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Vas megyei igazgatója.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!