Több mint 2,6 milliárd forintos nyereséggel zárta a 2011-es évet a GYSEV Zrt. A nyereséget fejlesztésekre, uniós pályázatok önrészére, valamint a cégcsoporton belüli tőkeszerkezet optimalizálására fordíthatja. „Az eredményesség annak tudatában különösen jelentős, hogy 2011-ben 214 km-rel bővült a vonalhálózatunk, volt több, kimondottan nagyszabású beruházásunk, és tavaly zárult a 48,6 milliárd forintos Sopron-Szombathely-Szentgotthárd nagyprojekt pályafelújítási szakasza is" – mondta Dávid Ilona, a vasúttársaság elnöke. A mostani gyakorlathoz hasonlóan további személyszállítási eszközök, valamint vasúti és logisztikai eszközök beszerzése várható. Emellett a megtermelt források több, már elnyert és folyamatban lévő EU projekt önrészét is biztosítani fogják.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!