Az emlékhónap megnyitó ünnepsége június 4-én 17. 00 órakor lesz az Evangélikus templomban, ahol ünnepi megemlékezést tartanak. Ugyanezen a napon az önkormányzat a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából tart városi megemlékezést. A Kálvária utca végén található I. világháborús emlékműnél 19 órakor kezdődik az ünnepi műsor. Az ünnepségsorozat két nappal később a Weöres Sándor Színházban folytatódik. A szombathelyi önkormányzat, a Reményik Sándor Általános Iskola és a Weöres Sándor Színház összefogásában rendhagyó vállalkozásra kerül sor. Június 6-án 10,11 és 12 órakor a Reményik Sándor Általános Iskola színjátszóinak Szakíts, ha tudsz című előadását összesen 800 diák. valamennyi szombathelyi iskola hetedik osztályos tanulója tekinti meg. A megemlékezések és ünnepségek egész hónapban folytatódnak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!