Orbán Viktor miniszterelnök a helyszínen nézi meg a lengyel-ukrán szervezésű labdarúgó Európa-bajnokság nyitómérkőzését - közölte az MTI érdeklődésére Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke szerdán. Az MTI azt követően fordult a sajtófőnökhöz, hogy szerdán Donald Tusk lengyel kormányfő újságíróknak azt mondta, tudomása szerint a magyar kormányfő is jelen lesz a pénteki varsói nyitómérkőzésén. Tusk, aki a lengyel válogatottal találkozott, újságírói kérdésre válaszolva elmondta, hogy az Eb ünnepi megnyitójára nem hívott meg külön minden európai vezetőt, "de a mérkőzés iránt érdeklődőktől visszajelzést kért", amelyet várhatóan csütörtökig küldenek meg. Kitért arra, hogy tekintettel a futball iránti szenvedélyére, külön szeretettel hívta meg a magyar miniszterelnököt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!