Budapesten és vidéken egyaránt június 16-án tartják meg a jubileumi, 10. Múzeumok éjszakáját, amelyen 218 kulturális intézmény 278 helyszínen várja rendhagyó programokkal a közönséget. A tavalyi Múzeumok éjszakáján Budapesten 191 ezer, vidéken 138 ezer ember látogatott el legalább három múzeumba - emlékeztetett a rendezvény csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján Szőcs Géza kultúráért felelős államtitkár, hozzátéve: ebben az esztendőben is legalább ekkora látogatottságra számít. Hammerstein Judit kultúrpolitikáért felelős helyettes államtitkár kiemelte, hogy a Múzeumok éjszakájára évről évre egyre több intézmény jelentkezik, immár nemcsak közgyűjtemények, hanem levéltárak, könyvtárak, egyetemek is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!