Egyirányúsították a Felső körutat, de ez ellen az ott élők felzúdultak, mert nagyot kellett kerülniük. A város képviselői megszavazták, hogy álljon vissza a korábbi forgalmi rend. Szakértő javaslatára döntött úgy a város képviselő-testülete, hogy egyirányúsítja az adott utcát. Az ő véleménye szerint ugyanis az utca kétirányú közlekedésre alkalmatlan, mert egy forgalmi sáv minimális szélességének 2,75 méternek kellene lennie, ez viszont nincs annyi. Egy lakossági fórum után azonban – amelyen nagy volt a helyiek felháborodása a döntés miatt – módosították döntésüket a képviselők, így a múlt héten visszaállt az eredeti forgalmi rend a körúton.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!