A lakbér és közüzemi díj hátralék behajtása ügyében tavaly 112 alkalommal küldött ki felszólítást a száz százalékban önkormányzati tulajdonban lévő Kőszegi Városüzemeltető Nonprofit Kft. 43 esetben – mivel nem reagáltak a felszólításra – éltek a bérleti szerződés felmondásával. Az a tapasztalatuk, hogy sok bérlőnek nincs jövedelme, illetve rendszeres szociális segélyből él, így nem lehet a tartozást behajtani. 2011-ben is több esetben előfordult, hogy a lakásokra kijelölt bérlők már az első hónaptól nem fizették a lakbért, vagy befizettek egy hónapot, de utána már többször nem.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!