Az osztrák-magyar határmenti települések polgármesterei tartottak találkozót szerdán Bécsben - közölte az MTI-vel Magyarország bécsi nagykövete. A követség épületében rendezett fórumon mintegy hatvanan vettek részt. Jelen volt mások mellett Fodor Tamás soproni, Puskás Tivadar szombathelyi, Hámori György kapuvári városvezető, valamint Ékes József és Ivanics Ferenc parlamenti képviselők. A Szalay-Bobrovniczky Vince nagykövet meghívására megtartott találkozón áttekintették a térség problémáit, valamint infrastrukturális, turisztikai környezetvédelmi és európai uniós fejlesztési lehetőségeit. A találkozó egyben előkészítése volt a 2004-ben alapított Osztrák-Magyar Regionális Együttműködési Fórumkövetkező ülésének, amelyet jövő októberben Budapesten rendeznek meg.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!