Az osztrák-magyar projektben megvalósuló kerékpártúra során június 25.-től június 30.-ig, Nyugat-Pannonia mind a négy nemzetiparkját és natúrparkját is felfedezhetik a természetbarátok –írja az orf.at. A résztvevők a Mária úton zarándok kapu szentelésének lehetnek részesei, a Lánzséri hegyekben a kelták nyomában barangolnak, a Lékai vár padlásán denevérekkel barátkoznak. Kőszegen bakancsot húzva az alpannonia túraút első kilométereit teszik meg, Beleden a Pinka völgyében „határélményekben” lesz részük, majd a Rábán kenuba szállnak és az Őrség vadregényes erdein keresztül tekerve érkeznek meg a Kerka völgyébe, ahol az erdei vasúton megpihenve érnek célegyenesbe, s gurulnak le a Mura folyóhoz. A részvétel ingyenes.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!