Másodfokú hőségriasztást rendelt el az ország egész területére az Országos Meteorológiai Szolgálat. A hőmérséklet csúcsértéke 30 fok felett alakul és a fokozatosan emelkedik a napi középhőmérséklet is. Az UV-B sugárzás szintje átlagosan is nagyon erős lesz, de a legerősebb napsütésben még az extrém erős szintet is elérheti. A mentők is nagyobb óvatosságra figyelmeztetnek a tartós hőség miatt. A nagy melegben az autóvezetők is nagyobb veszélynek vannak kitéve. Még klimatizált autókban is kisebb a koncentrációkészség, meghosszabbodik a reakcióidő, nagyobb a balesetveszély. A folyadékpótlásról se feledkezzünk meg, cukros üdítők helyett, inkább vizet vagy teát tanácsos fogyasztani a nagy melegben.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!