Május elején kezdődött meg a Szultán-kilátó építése a helyi Szultándombon. A befejezés határideje június 24-e. A városból a Királyvölgybe vezető madárúton lehet megközelíteni az építményt, ahonnan nemcsak a Jurisics-vár látható, ahol annak idején a szultán szemlélte az ostromot, hanem a tágabb panoráma is. A kilátó a város fontos turisztikai központjává válhat. Az épületet elkészülte után egy lebontható sátortető fedi majd. A tervek szerint az ostromnapok kezdetét a sátor felhúzása is jelzi, vagyis a „szultán” már onnan is szemlélheti az egy hónapos eseményeket. Az építést a város saját erőből finanszírozza.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!