Fokozódik a hőség, egyre több megyében tartósan 27 Celsius-fok felett lehet a napi középhőmérséklet, az UV-B sugárzás átlaga pedig kedden az extrém szint felett várható - írja az MTI. A meteorológiai szolgálat térképe szerint a legerősebb sugárzásra az ország déli felében lehet számítani. Ráadásul a hőség még tovább erősödik: szerdára már 15 megyére és a fővárosra is harmadfokú figyelmeztetést, míg Vas, Zala, Somogy és Nógrád megyére másodfokú figyelmeztetést adtak ki. Csütörtök éjjel várhatóan eléri az országot egy hidegfront, ez több fokkal mérsékelheti a meleget - addig viszont olvassák el hőség elleni tippjeinket.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!