Ismét megdőlt az országos napi minimumhőmérsékleti rekord: Budapest-Lágymányoson csütörtök hajnalban 23,4 Celsius-fokot mértek - közölte Csonka Tamás, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa az MTI-vel. Tájékoztatása szerint a legmagasabb napi minimumhőmérséklet mostanáig 23 Celsius-fokig kúszott ezen a napon, ezt Baján mérték 1932-ben. Csonka Tamás elmondta, hogy a kánikula folytatódik, csütörtökön 37 Celsius-fok is lehet. A kánikula péntek reggelig marad, a Dunántúlon már kevésbé lesz meleg, majd a hidegfront eljut az ország középső részébe.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!