A Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tájékoztatása alapján csütörtökön, az esti órákban elhagyta Magyarországot az a veszélyes anyagot szállító vasúti szerelvény, amit még múlt héten vontattak be Szombathelyre. A javítás három napon át tartott a MÁV Vasjármű Kft. szombathelyi telephelyén található vasúti javító üzemben, miután az ellenőrzés műszaki hibákat tárt fel. A műszaki hibák elhárítása befejeződött, így a szükséges vizsgálatokat követően a járművek elhagyhatták a javító üzemet. A közlekedésgépészeti meghibásodás a tartályokat nem érintette, de mivel azok tartalma veszélyes árunak minősül, a katasztrófavédelem folyamatosan biztosította a helyszínt és kontrollméréseket végzett. Ezek alapján kijelenthető, hogy a tartályokból semmilyen, a környezetre veszélyes anyag nem került a szabadba. A közlekedési hatóság műszaki vizsgálata után a tartálykocsikat a szállítmányozó cég vontatójárműve juttatta el Szombathelyről az eredeti célállomásra, Szlovéniába. A korábban a feltárt hibák miatt a közlekedési hatóság nyilvánította a közforgalmú pályahálózat használatára alkalmatlannak a járműveket. A hatóságok átfogó vizsgálatot folytatnak le az ügyben, hiszen a veszélyes anyagok szállítása során rendkívül szigorú előírásoknak kell megfelelnie a szállítmánynak és a szállítmányozónak egyaránt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!