Szombathely kapja a legnagyobb támogatást

Több mint 1300 önkormányzat kap kiegészítő támogatást a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Belügyminisztérium közös pályázatának első fordulójában, a támogatás összértéke 9 milliárd 836 millió 908 ezer forint. Tállai András, a belügyi tárca önkormányzati államtitkára a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón elmondta, hogy az április 30-i határidőig 1345 pályázat érkezett be, ezek mindegyike kapott forrást – számol be az MTI. Az államtitkár tájékoztatása szerint a legnagyobb támogatásban, 201 millió 103 ezer forintban Szombathely részesül, míg a legkisebb összeget, 249 ezer forintot a Békés megyei Kertészsziget önkormányzata kapja. Tállai András jelezte, hogy a forrás elosztásánál az arányosság és méltányosság elvét követték, s számításba vették egyebek mellett a közoktatási feladatokat, a helyi adó mértékét, az aránytalanul magas költségvetési hiány-tervezést, és a szállítói tartozások mértékét.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek