A következő napokban országszerte kánikula várható, a hétvégén és a jövő hét első napjaiban a hőmérséklet csúcsértéke elérheti a 37-39 Celsius-fokot is - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa csütörtökön az MTI-vel. A meteorológiai szolgálat honlapja szerint a várható hőség miatt péntekre már tíz megyére - Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Veszprém, Fejér, Zala, Somogy, Tolna, Baranya, Bács-Kiskun, Pest - valamint a főváros területére másodfokú figyelmeztetést adtak ki, mivel ezeken a területeken a napi középhőmérséklet tartósan 25 Celsius-fok felett alakulhat. (MTI)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!