A Bécsi Egyetem Finnugor Tanszéke és a Nyugat-Magyarországi Egyetem szombathelyi Uralisztikai Tanszéke az idén is megrendezi közös nyári egyetemét osztrák, illetve magyar egyetemi és főiskolai hallgatók számára július 1-tól július 20-ig. A nyári egyetem közel 20 éves hagyományra tekint vissza. Az osztrák hallgatók napi négy órás intenzív magyar, a magyar hallgatók pedig intenzív német nyelvtanfolyamon vesznek részt. A nyelvoktatás mellett délutánonként osztrák ill. magyar kultúrtörténeti tematikájú előadások, közös kirándulások, filmvetítések és szabadidős programok gazdagítják a Szombathelyi három hetet. A nyári egyetem fő alapelve a kétnyelű nyelvhasználat, a két kultúra kölcsönös közvetítése a tanórákon és a tanórán kívüli közös tanulás segítségével – tudósít az orf.at.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!