Vita volt az országgyűlésben a körmendi kórház sorsáról. Bebes István polgármester interpellált, azt feltételezve, hogy bezárják az intézményt. Kérdésére Halász János államtitkár így válaszolt: A körmendi kórház működési engedélyében a Markusovszky kórház telephelyeként aktív sebészeti beavatkozásokat végezhetnek 20 ágyon, így az eddig elvégzett műtéteket változatlanul folytathatják. Ezen kívül krónikus belgyógyászat engedélyezett 55 ágyon, további 35 rehabilitációs ágyon pedig különböző gyógyszeres – infúziós - fizioterápiás ellátások lesznek. Nőgyógyászati és sebészeti műtéteket is végezhetnek egynapos ellátásban. Folyamatban van urológiai, ortopédiai, szemészeti, traumatológiai, kézsebészeti műtéteknek, endoszkópiás beavatkozásoknak az engedélyezése is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!