Európai Területi Társulássá alakult a közép-európai közlekedési folyosó létrehozásán munkálkodó, a Balti-tengertől az Adriáig terjedő kezdeményezés. Az erről szóló dokumentumot az Opatija melletti Mosenicka Draga településen Vas megye képviseletében Kovács Ferenc, a közgyűlés elnöke írta alá. Új szakaszába érkezett a svéd, lengyel, cseh, szlovák, magyar és horvát régiók, a közép-európai közlekedési folyosó létrehozását célzó együttműködése. A résztvevők úgy határoztak, hogy megalakítják a Korlátolt Felelősségű Európai Területi Együttműködési Csoportosulást. Az Európai Területi Társulás, angol nevén az EGTC új lehetőség kínál az önkormányzatoknak, régióknak és államoknak arra, hogy határon átnyúló együttműködést hozzanak létre, és így valósítsák meg közös céljaikat. Az EGTC-nek lehetősége van pályázni uniós támogatásra is, számol be a vasmegye.hu.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!