Július 1 után kötelező megelőznie a parlagfű virágzását, és október végéig folyamatosan irtania kell a gyomnövényt a terület tulajdonosának a hatályos jogszabályok szerint, mivel közel 2 millió embernek okoz kellemetlen tüneteket ez a pollen. Ennek felügyeletét külterületen a földhivatal munkatársai, belterületen pedig a jegyzők végzik. Ha virágbimbós vagy már virágzó parlagfüvet találnak a szakemberek, a tulajdonos ellen eljárás indul. A földterület nagyságától és elhelyezkedésétől is függő büntetés összege 15.000 és 5 millió forint között mozog - mondta el Szabó Levente a Vas megyei kormányhivatal Növény és Talajvédelmi Igazgatóságának vezetője. Dr. Stánitz Éva megyei tiszti főorvos hozzátette, az évről évre növekvő allergiás megbetegedések nagy részének az oka a parlagfű. Ezeknek a megbetegedéseknek is több szintje van, a tünetek jelentkezésekor, minél előbb érdemes orvoshoz fordulni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!