2013-ban lesz a századik évfordulója, hogy Szombathelyre érkezett a Szent Márton ereklye. A Szent Márton plébánia lelki előkészületet szervez a jeles évfordulóhoz. Mostantól minden hónap harmadik vasárnapján, az esti szentmise és az azt megelőző beszélgetés alatt szó lesz arról a zarándokútról, amelyen az egyházmegye küldöttsége Szombathelyre hozta az ereklyét, érintve Márton életének fontos helyszíneit. Az első ilyen alkalom július 15-én, vasárnap lesz a Szent Márton templomban.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!