Tíz éve nem történt annyi bűncselekmény Magyarországon, mint tavaly. Három év alatt duplájára nőtt a gazdasági bűnesetek száma. Mindez Polt Péter legfőbb ügyész parlamenti beszámolójából derült ki. Polt elismerte, hogy az utóbbi két évben az elmúlt húsz év legrosszabb bűnügyi helyzete alakult ki. Szombathelyen az átlagosnál kedvezőbb a helyzet, mint arról a legutóbbi városi közgyűlésen számoltak be a rendőri vezetők. 2010-ben 4572, tavaly 4542 bűncselekmény vált ismertté, a legnagyobb arányban a vagyon elleni esetek fordulnak elő. Nőtt a zsebtolvajlások, a személy elleni bűncselekmények, a házasság, család, ifjúság és nemi erkölcs elleni bűnesetek száma. Hollósi Gábor városi rendőrkapitány a béke szigetének nevezte Szombathelyt, de az országos tendenciák itt is jelentkeznek, egyre több a vagyon elleni bűncselekmény, és nő a gazdasági visszaélések száma is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!