Magyar rendszámú menekülő BMW-re lőttek rá osztrák rendőrök pénteken, Ausztriában, Gamischdorf és Schallendorf között. A rendőrök azután próbálták megállítani a járművet, miután betörést jelentettek nekik egy St. Michael-i autókerskedésből, ahonnan az elkövetők egy fekete BMW-vel menekültek. Az autót három lövedék találta el. Az egyik utas elmenekült, de egy 24 éves magyar bűnözőt elkaptak az osztrák rendőrök. A csapat a Burgenlandban hírhedtté vált BMW-bandához tartozhatott, ami harmadszor tért vissza St. Michael BMW-kereskedésébe, hogy ott az eladásra váró járműveket szétszerelve alkatrészeket - lámpákat, lökhárítókat, légzsákokat - lopjanak. A csapat Oberpullendorfban is lecsapott már. A megrongált autók száma legalább 13, az okozott anyagi kár pedig elérheti az 50 ezer eurót (14 millió forint).
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!