A város határában található Árpád-kori romtemplom állami tulajdonban van. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. azonban azzal kereste föl az önkormányzatot, hogy vállalná-e a műemlék üzemeltetését. Ez a romtemplom környezetének rendben tartásával, a terület őrzésével, a műemlék-épület „látogatói igényeinek kielégítésével” jár együtt, a felmerült költségeket az MNV Zrt. azonban állja. A képviselőtestület úgy határozott, hogy vállalja a romtemplom üzemeltetését, az éves költséget egymillió forintban határozta meg. A testületi döntésről értesítették az MNV Zrt.-t, az egyeztetés pedig csak ezután kezdődik. Azaz ősznél előbb nem várható döntés az ügyben.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!