A Vas megyei kormányhivatal megfelelő szakigazgatási szervei júliustól szeptemberig folyamatosan ellenőrzik a külterületek parlagfű-mentességét. Szabó Levente, a Növény és Talajvédelmi Igazgatóság vezetője elmondta, hogy az elmúlt évek tapasztalatai szerint a területek általános rendben tartására, annak ellenére, hogy több civil szervezet is hirdetett akciót már ehhez kapcsolódóan a lakosság körében, még mindig nem volt elegendő segítő kéz. A hónap elején jelent meg egy kormányhatározat, amely szerint a közterületek gyommentesítésébe közalkalmazottakat is bevonnak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!