A kisebb termelők szinte egyáltalán nem vesznek részt pályázatokon, nem fejlesztenek, a vidéki állattartás így akár meg is szűnhet Vas megyében. Ennek hátterében az állattartási rendeletek életbe lépése áll, ami nagyon beszűkíti a lehetőségeket. Sok istálló, agrárépület nagyon rossz állapotban van, ezeket pedig nem éri meg felújítani- mondta el rádiónknak Imre János, a Vas Megyei Agrárkamara titkára. Emellett a fiatalok már nem szívesen vállalják az állattartással járó megkötöttségeket sem. Hozzátette, arra lenne szükség, hogy megérje a termelés, valamint, hogy a gazdák el tudják adni az árut. A helyi élelmiszerek forgalma ugyan az elmúlt időszakban növekedett, de még mindig nem érte el a megfelelő szintet.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!