A világ legjobb madárfotósa – Szombathelyen nyílik kiállítása. Szerdán délután a Kámoni Arborétum ökoturisztikai központjában Máté Bence természetfotó kiállítását Heltai Csaba, a National Geographic Magyarország magazin művészeti vezetője, valamint Lipák László az Alföldi Erdőkért Egyesület titkára nyitják meg. Máté Bence 2010-ben Az év természetfotósa világpályázaton a verseny 46 éves történetében első magyarként nyerte meg a természetfotózás Oscar-díjának tartott díjat, valamint a legkiemelkedőbb kollekcióért járó elismerést. Ez utóbbit 2011-ben 2005 óta negyedszer hozta el. A kiállítás megnyitón werkfilm vetítés is lesz: Bence meg a többi Jómadár címmel. A negyven darab egy méterszer 60 cm-eres fotót augusztus végéig láthatják Szombathelyen.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!