Az elmúlt hetekben megkezdődtek a város egyik különleges értékének, a Mária-kegyhelynek a felújítási munkálatai. A nagy horderejű munkák a kegyhely több területét is érintik. Egyrészt szabadtéri színpaddal és nézőtérrel gyarapodik a Szentkút, megújul a lépcsősor, s emellett a tavaly augusztusban átadott, nemzetközi fafaragó tábor során elkészített keresztút is elnyeri végleges állapotát. A munkák során a keresztút stációi mögé egy olyan oszlopsor kerül, ami a földcsúszástól védi a város különleges értékét. A beruházás munkálatai a tervek szerint szeptember első hetére befejeződnek, így a szeptemberi Mária-búcsúra érkező zarándokokat megszépült, felújított környezet fogadja majd.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!