Az utolsó szakaszba lépett az európai uniós támogatás felhasználásával megvalósuló körmendi állomásépület korszerűsítése, amelynek eredményeként decembertől modern állomás szolgálja ki a vonattal, illetve a Vasi Volán járataival közlekedőket – közölte a Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút Zrt. szerdán. Az utolsó szakaszt jelentő beruházás 115 millió forintba kerül. A felújítás központi eleme az új pénztárcsarnok kialakítása. A korábbinál tágasabb lesz az előcsarnok is, az épület keleti oldalán pedig új mosdókat épít a vasúttársaság. Közleményében a társaság hangsúlyozza: a körmendi beruházással bebizonyítják, hogy van értelme a tömegközlekedésbe invesztálni, hiszen az emberek szívesen választják a közösségi közlekedést a drágább autózással szemben, ha magas színvonalú kiszolgálást kapnak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!