Ausztriából átjárnak a betegek a magyar patikákba, mert itt sokkal olcsóbbak a gyógyszerek. A külföldi vevők természetesen teljes árat fizetnek, így a magyar gyógyszerkasszát nem terhelik. A patikusok pedig örülnek az extrabevételnek, és már készülnek a pollenszezonra - számolt be róla az m1 Híradó. A riport bemutatott egy szombathelyi patikát, ahol naponta 50-100 osztrák vásárló is megfordul. A helyi gyógyszerészek már készülnek a pollenszezonra, amikor újabb vásárlói rohamra számítanak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!