A nyári időszakban több rendezvényhez kapcsolódó véradást is szerveznek, így a Sitkei Rockfesztivál mellett a Savaria Történelmi Karneválon is három napon át várják a Vöröskereszt munkatársai a segíteni vágyókat 10 órától este 7 óráig a Ferences kertben. Minden véradó belépőjegyet kap majd a Romkertbe- mondta el rádiónknak Vinczéné Kenedli Csilla a Vas megyei Vöröskereszt igazgatója. Bárki adhat vért miután a taj kártyáját és a személyi igazolványát felmutatta, aki elmúlt 18 éves, egészséges, és a legutolsó véradása óta eltelt legalább 3 hónap. A Vöröskereszt munkatársai arra figyelmeztetik a lakosságot, hogy véradás előtt és utána is figyeljünk a megfelelő folyadékpótlásra. Az igazgatónő hozzátette: a nyári időszak a legnehezebb hiszen ilyenkor növekszik meg leginkább a vérigény, ugyanakkor ilyenkor a terjedő vírusok miatt sokan betegségekkel küzdenek, ezért nem adhatnak vért, a szabadságolások miatt pedig ezekben a hónapokban sem a gyárakban, sem az intézményekben nem szerveznek véradást. Ennek ellenére Vas megyében nincs vérhiány- hangsúlyozta.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!