Az önkormányzat és egy székesfehérvári cég között kötött szerződés alapján megkezdődött Kőszegen a galambok begyűjtése. A munkát vállaló cég garantálta, hogy az állatvédelmi jogszabályok szerint végzi a tevékenységét. Hét – közterületről nem látható – helyen helyezik el az élelemmel és vízzel ellátott kalitkákat, ahova a madarak berepülnek, de onnét már kijönni nem tudnak. Az ürítés hetente kétszer történik. Három kalitkát a lakótelepen helyeznek el, négyet pedig a belvárosban. A költségeket az önkormányzat, illetve három részvevő szervezet vállalta magára. A galambok begyűjtése lakossági igények, és közegészségügyi okok miatt történik.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!