A kegyhelyet 2002. szeptember 22-én szentelték újjá Kemestaródfán azok után, hogy az 50-es évek elején a határ védelme miatt az előző rendszer leromboltatta. A felszentelésnek idén lesz a 10 éves évfordulója, ezt ünneplik. A rendezvény augusztus 26-án, vasárnap lesz. A program a kegyhelynél délután 2 órakor ünnepi szentmisével kezdődik. Ezt dr. Pápai Lajos győri püspök celebrálja. A szentelések után köszöntők következnek, majd előadást tart prof. dr. Papp Lajos. A kegyhelynél zajló programot a himnuszok zárják. Ezután a meghívottak részére fogadás lesz a helyi művelődési házban. Este 8 órától a tűzoltószertár melletti részen egy koncert veszi kezdetét. Az ünnepség egész ideje alatt lehetőség nyílik kegytárgyak ingyenes beszerzésére, a rendezvényre kibővítve kiadják a Miród-forrás története című könyvet. Ezen kívül naptárak, szentképek, leporellók és képeslapok is készülnek az ünnepi alkalomra.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!