Húsz illegális migránst és három embercsempészt fogtak el tegnap délelőtt a Győr-Moson-Sopron megyei Peresztegen a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság és Győr-Moson Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság rendőrei, valamint a Terrorelhárítási Központ szakemberei. Egy Vas megyében folyó eljárás során merült fel olyan adat, mely szerint a nap folyamán nagyobb, illegálisan Magyarországon tartózkodó migránscsoportot próbál Ausztriába juttatni egy bűnözői kör. A három szerb embercsempész a magyar-szerb zöldhatártól szállította egy furgonnal és az azt "felvezető" személyautóval a Nyugat-Európába szökni próbáló embereket, akik között volt egy háromgyermekes afgán házaspár is. Őrizetbe vételük mellett az embercsempészekkel szemben büntetőeljárást, míg az illegális migránsokkal szemben idegenrendészeti eljárást indítottak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!