Év eleje óta júliusban emelkedett először a regisztrált álláskeresők száma Vas megyében, melynek a legfőbb oka, hogy az elmúlt évekhez hasonlóan a nyár közepén egyre több pályakezdő fiatal kereste fel a kirendeltségeket - közölte a Vas Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja az MTI-vel. Júliusban 7.214 álláskereső szerepelt a nyilvántartási rendszerben. Az év hetedik hónapjában 6,1 százalékos volt a munkanélküliségi ráta Vas megyében. A mutató Körmend, Kőszeg és Szombathely térségében alig haladta meg az 5 százalékot, Vasvár környékén viszont 10,5 százalék volt. Júliusban az új állások mintegy négytizedét a Szombathelyi, 10-20 százalékát a sárvári és a szentgotthárdi térségben jelentették be. A legkevesebb üres állás a celldömölki térségben állt a munkát keresők rendelkezésére.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!