A szentpéterfai horvát kulturális együttes immár hatvanéves, és ezt méltón meg is ünnepelték az elmúlt hét végén. Vasárnap délután horvát nyelvű szentmisét tartottak a rendezvénysátorban, ezután kezdődött az ünnepi műsor, amelyen felléptek a mostani és egykori egyesületi tagok. Szentpéterfa zömmel horvátok lakta település. Évszázadok óta őrzi népszokásait, nyelvét zenéjét, táncát, kultúráját. Itt működik a megye egyetlen olyan néptáncegyüttese, amely saját zenekarral is rendelkezik. A táncegyüttes tagjai hosszú ideje minden kerek évfordulót megünnepelnek.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!