Az elmúlt hetekben kilenc áramütött madár érkezett az Őrségi Nemzeti Park madárvédelmi telepére. Az Őrségi Nemzeti Parkhoz tartozó területen 1994 óta foglalkoznak madármentéssel. Egész Nyugat Dunántúlról szállítják ide a sérült madarakat. A legtöbb áramütött madarat ebben az időszakban viszik be a telepre, mert a fiatal, tapasztalatlan állatok ilyenkor tanulnak repülni, ismerkednek a környezetükkel. Az elmúlt hetekben több sebesült vörös vércse is került a telepre. Őket, amennyiben teljesen felépülnek, visszaengedik a természetbe.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!