Húsz éve kezdődött el a gimnáziumi képzés a Nyugat-magyarországi Egyetem Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban. Károly Frigyes, az intézmény igazgatója tanévnyitó köszöntőjében kiemelte: az idei felvételi eljárásban a keretszámok csökkentését követő pánik ellenére minden bolyais diákot felvették valamely felsőoktatási intézménybe. Közülük tízen külföldi egyetemen folytathatják tanulmányaikat. Az ünnepségen a tanulás fontossága mellett az iskola közösség-, illetve családközpontúságát is hangsúlyozták.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!