A SZOVA felügyelői napi szinten 100-130 esetben helyeznek ki piros csomagot az autók szélvédőire, vagy azért, mert lejárt a jegy, vagy, mert nem látható helyen van a megvásárolt parkolási cédula. Arra egy önkormányzati rendelet szerint nincs lehetőség, hogy utólag mutassák be a meglévő parkoló jegyet az autósok, ugyanúgy meg kell fizetni a büntetést, mintha nem vették volna azt meg. Ha a „mikulás” borítékban talált csekket 15 napon belül kifizetik, akkor az a parkoló övezettől függően 1300 és 3900 forint közötti pótdíjat jelent, de ha kicsúsznak a határidőből, akkor már az adott kategória óradíjának 41-szeresét kell megfizetni, ami így akár már meghaladhatja a 10 ezres nagyságrendet is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!