Saját forrásból negyvenkétmillió forintot fordított Vasváron a Szentkúti Parkerdő felújítására a Szombathelyi Erdészeti Zrt. Az egyik legismertebb búcsújáró helyként és Mária kegyhelyként számon tartott parkerdőben felújították a kápolnától a színpadhoz vezető lépcsősort, a stációsor mögött cölöptámfal épült, tájékoztató táblákat helyeztek ki, megszépült a parkerdő bejárata, és megújult a már romossá vált színpad is. Kovács Tilda, Vasvár polgármestere elmondta: a stációk sora egy Kárpát-medencei összefogással jött létre, hiszen Szlovéniából, Erdélyből és Szlovákiából is érkeztek alkotók.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!