Az optimista verzió szerint jövő tavasszal elindulhat a Győrhöz közeli Pér repülőterének kifutópálya-hosszabbítást is magában foglaló fejlesztése, a projektbe beszállna az Audi is – írja szerdai számában a Kisalföld. A cikk szerint az új üzemet építő járműgyár fejlesztésének fontos eleme a reptérbővítés, ezért „a költségek nagyobb részét vállalja a német autóipari óriásvállalat”. A lap úgy értesült, hogy az Audi – akár többségi – tulajdonrészt kíván szerezni a repteret működtető társaságban, amelynek 76 százalékos főtulajdonosa jelenleg a győri önkormányzat. (Forrás: MTI)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!