Megkezdték tanulmányaikat az idén bevezetett egységes rendészeti alapképzésben részt vevő hallgatók. A leendő tűzoltók és rendőrök a fizikai és alaki képzés mellett megismerkednek a rendészeti szervek működésével is. A háromhónapos alapozó modul még nem ad szakmai képesítést: a záróvizsgák teljesítését követően kezdődik a szakképzési rész. A tűzoltó hallgatók a Katasztrófavédelmi Oktatási Központban két hónapig folytatják szakirányú tanulmányaikat. A képzés jelenleg az ország három városában működik, Miskolcon, Szegeden és Körmenden, összesen 206 tűzoltó részvételével.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!