Idén is sokan voltak kíváncsiak a Szombathelyen élő nemzetiségiek közös programjára. A szombathelyi Horvát, Német, Szlovén és Roma Nemzetiségi Önkormányzat, valamint a Szombathelyi Horvátok Egyesülete, a Pável Ágoston Szlovén Kulturális Egyesület, a HÁROFIT Közhasznú Egyesület és a Vas Megyei Múzeumok Igazgatósága a megyeszékhely önkormányzatának támogatásával a Vasi Múzeumfaluban 9. alkalommal tartották meg a Nemzetiségi Napot. A látogatók a horvátok, szlovének, németek és romák szokásainak, hagyományait ismerhették meg. Megnyitó beszédében dr. Puskás Tivadar szombathelyi polgármester Szent István király gondolatait idézve beszélt arról, hogy egy ország csak akkor lehet erős és sikeres, ha értékeli és segíti is a különböző nemzetiségű közösségeket. A polgármester hozzátette: büszke arra, hogy a Szombathelyen élő nemzetiségiek a bölcsödétől, hamarosan már a középiskoláig tanulhatnak majd a saját anyanyelvükön.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!