A Wizz Air légitársaság jövő nyáron a magyar utasforgalom további bővülésével számol - hangsúlyozta Váradi József vezérigazgató hétfőn, a jövő évi nyári menetrend meghirdetése alkalmából tartott sajtótájékoztatón Budapesten. Számításuk szerint a légitársaság magyarországi járatain utazók száma 2012-ben eléri a kétmilliót, és jövőre a nyári menetrend révén tovább bővül. Váradi József elmondta, hogy a 33 útvonalon 141 járatot hirdettek meg a jövő évi nyári magyarországi menetrendben, gyakrabban járnak majd Kijevbe, Tel-Avivba és a tengerpartra, illetve új járatot indítanak Budapest és Genf között, amivel monopolhelyzetet törtek meg. A Budapestről induló járatok közül a korfuit heti egyről kettőre, a kijevit háromról négyre, a larnacait kettőről háromra, a tel-avivit háromról hétre bővítik, Debrecenből Londonba pedig az eddigi heti három járat helyett öt közlekedik majd.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!