Januártól 175 járás lesz hazánkban, ezek kijelölésekor Vas megyében több település is kérte, hogy a megadott járás helyett egy másik illetékességi területhez csatlakozhasson - írja a Rábavidék.hu. Köztük volt az a 11 őrségi is, akik a szentgotthárdi járás helyett a körmendit választották. Őr Zoltán, Őriszentpéter polgármestere elmondta, hogy önálló járása ugyan nem lesz a régiónak, ám az Őrség egységét sikerült megőrizni. A 22 településből 21 a körmendi, míg Kondorfa – a földrajzi közelség és az erősebb térkapcsolati kötödés miatt – a szentgotthárdi járáshoz fog tartozni. Várhatóan kormányablak működik majd Őriszentpéteren, ahol az itt élők kényelmesen tudják intézni az ügyeiket. Megmarad az okmányiroda, és más hatósági ügyeket is lehet helyben intézni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!