A Szombathelyi Egyházmegyei Karitász a vadon termő és a termesztett gyógynövényei feldolgozására hozta létre a Szent Miklós Gyógyfüves Házat, melynek hivatalos átadóját ma délután tartják. Az üzemben hagyományos szárítási, feldolgozási módszerekkel állítják elő gyógyteákat. Ehhez a gyógynövényeket a Karitász vidéki intézményeiben- Vásárosmiskén, Nagylengyelben, Kemenespálfán, Nardán és Ölbőn - gyűjtik, majd ezután kerülnek a Gyógyfüves Ház szárító polcaira. A becsomagolt gyógyteák a nemrégiben nyílt Castellum- Teaházba kerülnek, ahol vásárlás mellett a vendégek meg is kóstolhatják a gyógyító nedüt. A bevételt a rászorulók segítésére fordítja a Szombathelyi Egyházmegyei Karitász.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!