Az MSZP budapesti szervezete szerint a forráskivonás miatt nagyjából a jövő év közepén csődbe mehet a főváros. Horváth Csaba, a Fővárosi Közgyűlés MSZP-frakciójának vezetője keddi budapesti sajtótájékoztatóján arra a Félidőben 2012 című kiadványra reagálva beszélt erről, amelyet a főváros vezetősége jelentetett meg az elmúlt két év eddigi tevékenységéről és a további tervekről. A szocialista politikus szerint nincs mire büszkének lenniük a városvezetőknek, szerinte ugyanis a budapestieknek nyújtott szolgáltatások drasztikus leépítése tapasztalható. „A 2013-as költségvetés még mintegy 80 milliárd forintos veszteséget akar okozni a városnak” – indokolta kijelentését, hozzátéve, hogy a főpolgármesternek el kellene érnie a kormánynál, hogy legalább a főváros működőképességét finanszírozza.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!