Megkezdődött a kukorica betakarítása Vas megyében; a csaknem 28 ezer hektáros termőterületből 1.500 hektáron már végeztek a betakarítással, az eddigi átlaghozam 4,8 tonna hektáronként. Elsőkét a korai fajtákat vágják le a "gyengébb" területeken, de a becslések szerint a nyári szárazság miatt 5 tonnásnál nagyobb termésátlagra a munkák végeztével sem számíthatnak. Az előző évekhez képeset negyedével kevesebb a napraforgó is, az olajipari célra termesztett növény átlaghozama 2 tonna volt. A földeken már elkezdték vetni a repcét, de a munkákat nehezíti a csapadékhiány. A tervek szerint az őszi növények vetésterülete idén eléri a 70 ezer hektárt, tavasszal pedig 59 ezer hektáron vetnek szántóföldi növényeket Vas megyében.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!